Kiedy udać się do lekarza?

O wizycie u specjalisty powinniśmy pomyśleć gdy najbliżsi obserwują u nas chrapanie a sen nie daje nam wypoczynku.

Gdy dodatkowo obserwowane są przerwy w oddychaniu trwające dłużej niż 10 sekund wysoce prawdopodobny jest groźny dla naszego życia zespół bezdechu we śnie.

 Również: poranne bóle głowy, zaburzenia koncentracji uwagi, trudna do opanowania senność w ciągu dnia (zasypianie w czasie rozmowy, w kinie, przy oglądaniu telewizji), obfite pocenie się w nocy, częste oddawanie moczu w nocy powinny skłonić do podjęcia decyzji o konsultacji.

 

Krótka biografia

Dr n. med. Maciej Tażbirek, specjalista chorób płuc i chorób wewnętrznych, od ponad 20 lat zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem zespołu bezdechu we śnie. Autor i współautor szeregu publikacji naukowych traktujących o powyższym problemie.

Więcej informacji o mojej pracy zawodowej znajdą Państwo w w dziale "Praktyka zawodowa"

Kontakt

Jeżeli na podstawie własnych obserwacji lub relacji najbliższych, podejrzewacie Państwo występowanie chrapania lub zaburzeń oddychania podczas snu, proszę rozważyć potrzebę konsultacji.

  • Tel: +(48) 604 245 291
  • E-mail bezpośredni: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.