Czy kaszel może być groźny? Jak go leczyć?

Bardzo nasilony, nagły kaszel, niezależnie od wywołujących go przyczyn, może powodować groźne powikłania. Należą do nich: pęknięcie oskrzela z wytworzeniem odmy, złamania żeber , urazy mięśni międzyżebrowych, nietrzymanie moczu, przepuklina, krótkotrwała utrata przytomności i inne.

Leczenie kaszlu to temat złożony. Kaszel jest bowiem "tylko" objawem a nie chorobą. Jedynie dokładne ustalenie jego przyczyn pozwala na skuteczne leczenie kaszlu. U części osób objaw ten jest spowodowany występowaniem kilku przyczyn co powoduje że diagnostyka kaszlu jest problemem, który czasami wymaga współpracy kliku specjalistów.

Krótka biografia

Dr n. med. Maciej Tażbirek, specjalista chorób płuc i chorób wewnętrznych, od ponad 20 lat zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem zespołu bezdechu we śnie. Autor i współautor szeregu publikacji naukowych traktujących o powyższym problemie.

Więcej informacji o mojej pracy zawodowej znajdą Państwo w w dziale "Praktyka zawodowa"

Kontakt

Jeżeli na podstawie własnych obserwacji lub relacji najbliższych, podejrzewacie Państwo występowanie chrapania lub zaburzeń oddychania podczas snu, proszę rozważyć potrzebę konsultacji.

  • Tel: +(48) 604 245 291
  • E-mail bezpośredni: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.