Co to jest kaszel?

Kaszel jest odruchem, który ma na celu usunąć z dróg oddechowych zalegająca wydzielinę oskrzelowa lub ciało obce. Jest on szczególnie ważny u osób u których inne mechanizmy oczyszczania  są upośledzone. Istotę kaszlu stanowi nagłe wypchnięcie powietrza z płuc przez otwierającą się szparę głośni. Odruch ten rozpoczyna się podrażnieniem receptorów w gardle, tchawicy, oskrzelach, płucach lub opłucnej. Receptory przyczyniające się do jego wystąpienia znajdują się również poza układem oddechowym (np. w przełyku, przeponie, sercu)

Krótka biografia

Dr n. med. Maciej Tażbirek, specjalista chorób płuc i chorób wewnętrznych, od ponad 20 lat zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem zespołu bezdechu we śnie. Autor i współautor szeregu publikacji naukowych traktujących o powyższym problemie.

Więcej informacji o mojej pracy zawodowej znajdą Państwo w w dziale "Praktyka zawodowa"

Kontakt

Jeżeli na podstawie własnych obserwacji lub relacji najbliższych, podejrzewacie Państwo występowanie chrapania lub zaburzeń oddychania podczas snu, proszę rozważyć potrzebę konsultacji.

  • Tel: +(48) 604 245 291
  • E-mail bezpośredni: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.